Login

Hon na teroristy z budoucnosti začíná v seriálu Continuum

Napsal Clear. Posted in web

Novinky najdete zatím zde.

Continuum je kanadský sci-fi seriál s kriminální zápletkou vysílaný od května 2012 na stanici ShowCase. Společně s ochránkyní Kierou Cameronovou pronásledujeme uprchlé teroristy z roku 2077 až do přítomnosti. Vzhledem k tomu, že pocházejí k budoucnosti, dávají vancouverskému policejnímu oddělení pěkně zabrat. Kiera zoufale touží po návratu domů za svou rodinou, ale současně musí zajistit, aby teroristé nezměnili budoucnost a vůbec bylo kam se vrátit...

Příběh začíná v roce 2077, společnost ovládají korporace, byla zrušena některá základní lidská práva. Proti omezení lidských svobod se násilím brání teroristická skupina Liber8. Při pokusu o likvidaci členů Korporátní rady ale bohužel přijde o život 30 tisíc nevinných lidí. Teroristé za to také musí zaplatit životem. Ti, které se podaří chytit, jsou odsouzeni k smrti. Popravě se jim však podaří uniknout tím, že se přemístí 65 let zpátky do minulosti. Spolu s nimi se do roku 2012 náhodou dostane také ochránkyně Kiera Cameronová, která má pro jejich stíhání speciální vybavení. Přímo do mozku má zabudovanou složitou technologii CMR, která jí umožňuje například důkladně prozkoumat podrobnosti místa činu, sejmout otisky, zjistit zdravotní stav zraněného nebo zaznamenat hodiny záběrů toho, co viděla a zažila. Vynálezcem této technologie a mnohých další je geniální vědec Alec Sadler, v budoucnosti bohatý a uznávaný člověk, v současnosti mladík, který teprve na své dny slávy čeká. Ihned poté, co se Kiera ocitne v roce 2012, se s ní Alec spojí prostřednictvím své technologie a vzniká mezi nimi spojenectví pro hon na teroristy. Kiera se nachomýtne u případu místní policie a později se stane součástí protiteroristické jednotky, jejíž součástí je i její nový partner Carlos Fonnegra.

Seriál je příjemným překvapením letní sezóny 2012. První série měla 10 epizod, druhá série má mít 13 dílů a začala se vysílat 21. dubna 2013. V seriálu nechybí technologie z budoucnosti, které potěší snad každého fanouška sci-fi žánru, spiklenecké teorie, skoky do budoucnosti a třešničkou na dortu je obsazení tváří známých z kultovního seriálu Hvězdná brána. V roli teroristů se objeví Lexa Doig (doktorka Caroline Lamová) a Tony Amendola (mistr Brai'tac), dále se zde mihne Mike Dopud (objevil se ve všech třech seriálech Hvězdné brány, nejdéle pobyl ve Stargate Universe jako Varro) nebo Tom McBeath (plukovník Harry Maybourne).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

transfered

toplist