Login

Terorista nebo hrdina? Dozvíte se v seriálu Homeland

Napsal Clear. Posted in web

Seriál Homeland je americký psychologický thriller, který vychází z izraelského seriálu Hatufim (Váleční zajatci). Jeho hlavní hrdinkou je agentka CIA Carrie Mathisonová, která nabyla přesvědčení, že americký mariňák držený po osm let jako válečný zajatec Al-Kajdy, přešel na stranu nepřítele a představuje významné riziko pro národní bezpečnost. Ve Spojených státech se začal vysílat 2. října 2011 na kabelové stanici Showtime. Již po první dvanáctidílné sérii nasbíral pěknou řádku ocenění a nominací. Za rok 2011 vyhrál dva Zlaté Glóby, v kategoriích Nejlepší seriál - drama a Nejlepší herečka v hlavní roli (Claire Danesová), v roce 2012 nasbíral celkem 6 cen Emmy (Nejlepší seriál, Nejlepší herečka v hlavní roli, Nejlepší herec v hlavní roli, Nejlepší scénář, Nejlepší střih, Nejlepší herecké obsazení v dramatickém seriálu).

Seriál sleduje počínání agentky CIA z terénu Carrie Mathisonové, která je v podmínce a byla převelena na protiteroristickou centrálu v Langley poté, co v Iráku podnikla neschválenou operaci. Při této akci získala tajnou informaci o tom, že Al-Kajdě se podařilo obrátit na svou stranu jednoho ze zajatých amerických vojáků. Její život se zkomplikuje, když ředitel protiteroristického oddělení David Estes, svolá mimořádnou poradu a oznámí, že seržant námořní pěchoty Nicholas Brody byl vysvobozen ze zajetí. Brody, který byl pohřešovaný od roku 2003 a pokládaný za mrtvého, byl náhodně objeven při přepadení základny teroristy jménem Abu Nazir. Carrie začne věřit, že právě Brody je ten americký zajatec, kterého nepřítel získal na svou stranu. Celý svět včetně bezpečnostních útvarů vidí Brodyho jako oběť války a válečného hrdinu. Carrie tedy zahájí vyšetřování na vlastní pěst, protože ví, že oficiálně by jí ho nikdy neschválili. Osloví svého bývalého kolegu Saula Berensona, se kterým společně sleduje Brodyho, aby zabránila dalšímu teroristickému útoku na americké půdě.

Zajímavosti:

  • Seriál se natáčí v okolí Charlotte v Severní Karolíně, protože to vyjde levněji, než kdyby ho natáčeli ve Virginii nebo Washingtonu D.C., kde se příběh odehrává. Část druhé série se po dobu dvou týdnů natáčelo v Tel Aviv v Izraeli.
  • Roli manželky amerického vojáka Jessicu Brodyovou hrála v původním pilotním díle Laura Fraser, kterou však vystřídala Morena Baccarin.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

transfered

toplist