Login

Justified

Napsal Russell. Posted in web

Seriál Justified (Strážce pořádku) se odehrává v prostředí U. S. Maršalů. Hlavní postavou je Raylan Givens (Timothy Olyphant), kterého si všichni pamatují díky jeho kovbojskému klobouku a také díky tomu, že velmi rychle tasí zbraň a dvakrát se nerozmýšlí, než vystřelí. Jedna taková dobře mířená rána ho hned v první epizodě přivede do maléru a Raylan se musí přesunout do Lexingtonu, kde kdysi vyrůstal.

Postupně odkrýváme nejen Raylanovu minulost, jeho problémy s otcem a zvláštní přátelství s Boydem Crowderem, ale také uvidíme, že místní lidé nejednají vždy podle zákona. Kromě toho musí Raylan dělat svou práci, takže honí uprchlé zločince a řeší další případy. Navíc se šéf drogového kartelu z Miami, kterému už Raylan několikrát překazil jeho plány, rozhodl, že už toho bylo dost a pošle na něj své zabijáky.

Seriál je plný akce, lehkého humoru a napětí a oproti jiným krimi seriálům vám nabídne příjemnou změnu. Hlavní hrdina není žádný neohrožený superhrdina, ale chlap, který umí skvěle střílet, má za ušima a vtipně glosuje vzniklé situace. Občas ale dostane do nosu nebo udělá něco, co mu přinese jen další problémy.

Díky tomu, že byla první sezńa hodně úspěšná, rozhodla se společnost FX pokračovat v natáčení, a tak si teď můžete užít další díly. Dějová linie s drogovým kartelem se uzavřela, ale na scéně se objeví další zločinci, kterým Raylan šlape na paty.

transfered

toplist