Login

Person of Interest

Napsal Clear. Posted in web

Person of Interest je kriminálně-akční seriál s nádechem scifi, jehož třetí série právě běží na CBS. Sleduje dvojici hrdinů, kteří se snaží zabránit zločinům dřív, než k nim dojde.

Kolik životů by mohlo být zachráněno, kdyby se více energie věnovalo odhalování organizovaného zločinu a ne až následnému vyšetřování vraždy či neštěstí? Podobné otázky si po 11. září 2001 kladlo mnoho Američanů, včetně těch na nejvyšších místech. Geniální programátor, záhadný pan Finch, vytvořil pro vládu pro účely vyhledávání teroristických akcí stroj, který vše kolem sleduje, poslouchá a vyhodnocuje zločiny podle toho, kolik lidí by při nich zahynulo. Ty, které by způsobily masivní ztráty na životech, označuje jako důležité a předává je k vyšetřování FBI a NSA. Ty, které ovlivní jen hrstku lidí, jsou zařazeny mezi nedůležité a stroj je každý den o půlnoci vymaže. Jenže nikdo netuší, že nejsou ztracené navždy.

Harold Finch si uvědomoval, že postavil stroj nepředstavitelné síly a ponechal si k nedůležitým informacím přístup. Bohužel v rámci utajení dokáže získat ze systému pouze čísla sociálního zabezpečení lidí, kteří mají s budoucím zločinem něco společného. Zda se ale jedná o oběť či pachatele není tak snadné zjistit. Proto si zbohatlík Finch jako soukromá osoba najme pro tuto práci bývalého elitního vojáka Johna Reese, který nemohl zabránit smrti své bývalé přítelkyně a zoufale hledá nový smysl života. Společně se za pomoci svých vlastních metod pro spravedlnost staví do cestě zločinu, který se ještě nestal, a mění tím osudy všech zúčastněných. Do karet jim hraje fakt, že si celá společnost myslí, že jsou mrtví.

POSTŘEHY Z PRVNÍ EPIZODY

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

transfered

toplist