Login

Veep neboli viceprezidentka

Napsal Bladesip. Posted in web

Představujeme vám další seriál, který se přidá do velké rodiny seriálů neXtWeek.cz. Veep, neboli viceprezidentka, je úspěšný politický sitcom, který má pod taktovkou stanice HBO a který se vysílá již od roku 2012.

V hlavní roli se představí Julia Louis-Dreyfus, která byla za svou roli opakovaně nominována na řadu ocenění včetně Zlatých Globů a Emmy, jako kandidátka na prezidenta USA Selina Mayerová. Po neúspěchu se musí spokojit pouze s místem viceprezidentky, se kterým ale rozhodně spokojená není. Seriál byl navržen jako znovuoživení tématu politické komedie britského seriálu z roku 1980 Jistě pane ministře, ale jeho druh humoru se od tohoto seriálu výrazně liší. V seriálu Veep se nešetří vulgarizmy ani na těch nejvyšších místech a Selina Mayersová je rozhodně tím nejdrsnějším viceprezidentem, tedy viceprezidentkou, kterou kdy USA zažilo. Pomocí svých ostrých loktů se Mayersová pokouší prosadit své vlastní nápady a zákony a nebojí se kvůli tomu kde koho poslat do místa, kam slunce nesvítí. Kvůli tomu se ale dostává do spousty ožehavých situací, ze kterých jí musí pomoct její, ne zrovna špičkový a u některých i vysokým IQ nevybavený personál, díky jehož pomoci se většinou dostane tak akorát z bláta do louže. Nutno podotknout, že humor seriálu Veep není pro každého, ale toho, komu se zalíbí, doslova unese.

S překladem seriálu Veep jsem původně začal již v roce 2012, ale z časových, a nutno přiznat i "náladových" důvodů jsem tento seriál po pár dílech uložil k ledu. Nyní je ale čas rozpustit led, ošetřit omrzliny (odstranit nedokonalosti, které se v těch několika starých přeložených dílech nacházejí). Čtyři díly jsem přeložil už vloni, ale máme v plánu titulky podrobit rozsáhlé korekci a pak se pustit se do dílů nových! Doufáme, že se vám bude seriál líbit.

Titulky pro první díl pro vás připravil Bladesip ve spolupráci s Clear a sedí na verze 2HD a AVS. Stahujte v sekci titulky nebo vpravo v boxu. V prvním díle se Selina snaží pracovat na svém hlavním projektu "čistých" produktů, ale věci nejdou tak, jak si představovala. Navíc, její práce je narušena žádostí Bílého domu o její účasti na charitativním večírku, kde by měla vystoupit místo prezidenta.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

transfered

toplist