Login

House of Cards

Napsal Clear. Posted in web

House of Cards je politický seriál americké internetové videoslužby Netflix, jehož první třináctidílná série byla odvysílána 2. února 2013. Druhá série je plánována na 14. února 2014 a pokračování v podobě třetí série už bylo přislíbeno.

Na titulcích k druhé sérii budeme pracovat. Budou je pro vás překládat: Bladesip, Clear, Jolinar, lesator, phoebe.h2, Saalis a slanecek. V tomto počtu budeme doufám schopni přeložit dva díly týdně, ale může se stát, že to někdy nevyjde. Pokud se chcete k překladu přidat, napište mi na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a můžeme se domluvit na spolupráci. Trailery k druhé sérii najdete: tady, tady, a teasery tady.

Seriál vznikl jako remake úspěšného britského seriálu z 90. let stejného názvu. V popředí příběhu stojí kongresman Francis Underwood, který po dobře odvedené práci čeká odměnu v podobě místa ministra zahraničí Spojených států. Když je na tuto pozici dosazen jiný politik, rozhodne se Frank rozpoutat válku s celou současnou administrativou, aby dostal to, po čem touží nejvíce. Při cestě za svým cílem se neohlíží na nic a na nikoho. Využije mladou reportérku předního washingtonského deníku, kongresmana s pochybnou minulostí a dokonce i svou ženu Claire.

V hlavní roli exceluje Kevin Spacey (Americká krása), po boku mu stojí Robin Wright, Kate Mara a další. Režiséry seriálu jsou David Fincher a Joel Schumacher.

Seriál po svém uvedení zvedl velkou vlnu zájmu a popularity, což se později projevilo také při nominacích na ceny Emmy, Zlaté Glóby a v dalších seriálových anketách. V anketě Zlatý Globus 2014 získal celkem 4 nominace, slavnostní vyhlašování výsledků proběhne 12. ledna. Z celkového počtu devíti nominací na ceny Emmy pro rok 2013 vyhrál celkem ve třech kategoriích (režie, casting, kamera).

transfered

toplist